Rotoped KALPE MK-3

Rotoped s magnetickou brzdou, je určen pro pravidelné cvičení ke zlepšení kondice či zdravotního stavu po operaci. Jsme jediný opravdu český výrobce rotopedů, a jelikož jej vyrábíme na zakázku je možné Vám rotoped individuálně přizpůsobit.

Základem je stabilní a dostatečně dimenzovaná konstrukce, které vydrží náročná zátěžová cvičení. Při drobné manipulaci oceníte přídavná kolečka, která jsou umístěna v přední části rotopedu.

Náš rotoped využívají nejen soukromé osoby, ale také fitness centra, rehabilitační a lázeňská zařízení, policejní sbory, vojáci na zahraničních vojenských misích, školní tělocvičny i školky a další.

Více informací
8 800 Kč bez DPH
10 648 Kč vč. 21% DPH

Infolinka
Potřebujete s něčím poradit?
Nevíte si rady s výběrem? Pomůžeme vám.
+420 704 049 777
(po-pá 8:00 - 16:00)

Magnetický rotoped KALPE typ MK je nejžádanějším rotopedem naší společnosti, která s výrobou rotopedů začala již v roce 1990! V minulosti opakovaně vyhrál nejlepší umístění v časopisu pro spotřebitele D-Test. Od té doby je rotoped neustále zdokonalován. Díky své univerzálnosti je ideální pro domácí zátěžové cvičení, rehabilitaci po operacích i používání ve fitness zařízeních a tělocvičnách. I přes svoji bytelnou a stabilní konstrukci s nosností 130 kg (na objednávku lze zvýšit na 150 kg) si rotoped zachovává rozumné rozměry a není problém ho umístit i do menších bytů, kde není dostatek místa. Rotoped je vybaven transportními kolečky a tak není problém ho kdykoliv přemístit. Díky použití velkého setrvačníku, magnetického brzdění a řemenového převodu s napínací kladkou je šlapání na rotopedu plynulé a nehlučné. Můžete tak během cvičení sledovat například televizi, sousedy rovněž rušit nebudete. O údržbu se také starat nemusíte. Životnost převodu rotopedů jsou desítky tisíc kilometrů. Rotoped je určen pro osoby od 140 do 210 cm. Pro menší a větší osoby (pod 160cm, nad 195cm) je vhodné přiobjednat horizontálně posuvnou sedlovku. pro osoby pod 150 cm doporučujeme objednat kratší kliky s menším poloměrem otáčení pedálů. Díky možnosti horizontálního nastavení sedlovky si můžete rotoped ještě lépe nastavit pro pohodlné cvičení.

Rotoped je nabízen ve variantě 0 a 3. Tyto varianty se liší podle nabízeného komputeru. Varianta 0 je bez komputeru. Aktuální barevné provedení rotopedů je černý bezpečnostní ABS plast na krytu rotopedů a bílý rám přístroje. Na objednávku je možné udělat například černý rám rotopedu.

Magnetická brzda

Rotoped s magnetickou brzdou, která zajišťuje tiché brzdění a velmi dlouhou životnost s bezúdržbovým provozem.

Ovládání zátěže

Zátěž na rotopedu se ovládá ručně, nastavíte si jakou zátěž chcete, a pokud potřebujete snížit nebo ubrat, tak velmi lehce zvolíte co vám vyhovuje. Rotoped nabízí celkem 10 úrovní zátěže.

Setrvačník

Jedná se o velice důležitý parametr, který umožňuje plynulost chodu a také možnost změn zátěže pro šlapání. Hmotnost našeho setrvačníku je 9kg. Jelikož se jedná o váhu setrvačníku, která se řadí k vyšším kategoriím jedná se tak o vyšší kvalitu a delší životnost. Pro Vás to znamená při šlapání plynulejší chod, který můžete od rotopedu očekávat. Setrvačník je bez volnoběhu, tedy tzv. "furtošlap". Což znamená, že je setrvačník pevně propojen s pedály a jakoby vás "táhne" dopředu. 

Rotped MK3
Rotoped MK3

Sedlo

Sedlo je širšího typu, pěnové, měkké, které se vám přizpůsobí. Abyste na něm mohli pohodlně sedět a plně se soustředit na jízdu na rotopedu. Lze jej nastavit nahoru a dolů, ale také posunout jej blíže či dále od řídítek. Můžete si tak nastavit rotoped přesně podle svých vlastních potřeb.

Pojízdná kolečka

Pro drobné manipulaci po bytě oceníte přídavná kolečka, která jsou umístěna v přední části rotopedu a jsou zcela skryta. V případě častého převážení rotopedu například po rehabilitaci, je možno na objednávku vyrobit rotoped s většími kolečky.

Reference

16 našich rotopedů MK využívá pro trénování například veslařský klub Ohře - Louny, který již více než 20 let pořádá halový triatlon, jehož součástí je jízda na rotopedu naší výroby (na našich facebookových stránkách Kalpe najdete fotky přímo ze závodů). Dále tento typ rotopedů používají k rehabilitaci v rehabilitačních ústavech Kladruby, Luže- Košumberk, v sanatoriu v Klimkovicích a v bezpočtu nemocnic, domovů pro seniory a rehabilitacích. Rotopedy jsou také pořizovány do tělocvičen na základních, středních i vysokých školách a samozřejmě také do fitness center.


Víc informací o cvičení na rotopedu

Technický popis

váha setrvačníku 9 kg, hmota setrvačníku pouze na obvodě, průměr setrvačníku 36 cm

10 záteží

Parametry

Hmotnost
28 kg
Rozměry
121 x 47 x 70 cm (V x Š x D)
Tradice a kvalita od roku 1990

Jsme předním českým výrobcem již přes 30 let

Český rodinný výrobce

Vše co děláme, děláme poctivě v rámci rodinné firmy

Individuální přístup k zákazníkovi

Svých zákazníků si vážíme a vždy vycházíme individuálně vstříc

Široká nabídka přístrojů

V naší nabídce najdete tu nejširší škálu produktů

Pomohli jsme s léčbou stovkám zákazníků

Náhodou jsem objevil web této firmy a vyplnil jsem kontaktní formulář - hned další den jsem byl kontaktován o možnostech financování atd. a byla mi doporučena návštěva firmy, tak abych si vyzkoušel a vybral vhodný přístroj a příslušenství. Potěšil mě profesionální a vstřícný přístup. Důvěru přidává i punc rodinné firmy.

Naprosto skvélá komunikace, odborné poradenství, oosobní přístup Oceňuji, že nám firma vyšla vstříc s platebními podmínkami, to už se dnes nevidí. Pan F. při předávání přístroje byl velmi milý a těší mě, že OZP se snaží porozumět a poradit. S přístrojem jsme, po týdnu užívání velice spokojení. Velice doporučujeme a děkujeme za vše L.S

Odporúčam túto firmu. Sú veľmi ústretoví, milí odborníci. Rýchlo konajú, nemajú problém s dodávkou na slovensko, majú velmi výhodné ceny, kvalitné stroje. Velmi odporúčam.

S tou firmou jsme opakovaně maximálně spokojeni. Individuální přístup, dovoz až domů s kompletním školením. Jen tak dál, víc takových firem.

Cvičení na motodlaze v domácím prostředí mi hodně pomohlo po operaci TEP kolene. Navíc mě velmi potěšila rychlost, vstřícnost a profesionalita zástupců firmy, se kterými jsem jednala ať už telefonicky, mailem či osobně. Firmu mohu bez obav vřele doporučit, protože poskytují služby na úrovni, pro kterou nestačí ani 5 hvězdiček.

Děkuji mnohokrát za poskytnutí chodítka. Se službou jsme byli velice spokojení a kdyby bylo potřeba i v budoucnu se na Vás rádi obrátíme.

Jelikož původně zapůjčený typ mi příliš nevyhovoval, společnost mi jej ochotně vyměnila za vhodnější, Rotren Solo, kdy si při cvičení mohu dopomáhat rukama. Přitom mohu sledovat srdeční tep, ušlapané kilometry, celkový čas cvičení, rychlost a počet otáček. Rehabilitace s Rotren Solo mi opravdu pomáhá a tak jsem si zapůjčený stroj zakoupil natrvalo.

Všechno proběhlo rychle a v pořádku, velice oceňuji i donášku rotopedu do 4. patra bez výtahu...

Rychle a vstricne jednani. V den zavolani bylo vse dohodnuto, predani i vraceni pujceneho rotopedu probehlo bez problemu.