V roce 1990 se začal psát příběh, který nás dovedl až k dnešnímu modernímu e-shopu, na němž se právě nacházíte. Tehdy totiž pan Ing. Petr Kalivoda založil se svým synem Stanislavem Kalivodou rodinnou firmu a začal vyrábět své první rotopedy pod značkou KALPE.

Prakticky s nulovým počátečním kapitálem a minimálním strojovým vybavením vznikaly první kusy rotopedů. S postupným rozvojem naší firmy byly vyráběny dokonalejší typy rotopedů a později také spinningová kola pro stále náročnější zákazníky. Na první místo se dostala snaha o dokonalý výrobek. Správnost tohoto trendu potvrdilo nejvyšší ocenění při srovnávacích testech se zahraničními výrobky, které provedl nezávislý časopis pro spotřebitele.

Abychom využili bohatých zkušeností z této výrobní oblasti, tak v roce 2004 jsme rozšířili výrobu o profesionální rehabilitační přístroje MOTREN a ROTREN pro pohybovou léčbu dolních a horních končetin. Nejen zákazníkům z České a Slovenské republiky nabízíme vysokou kvalitu pohybových léčebných přístrojů za přiměřenou cenu. Naše výrobky používá velké množství spokojených zákazníků z řad soukromých osob ale také z nemocnic, domovů pro seniory, rehabilitačních ústavů, lázeňských domů, speciálních škol, denních stacionářů a dalších zařízeních se zaměřením na rehabilitaci. Jakožto výrobci můžeme nabídnout nejnižší ceny, individuální přístup ke každému zákazníkovi, možnost speciálních úprav trenažérů a příslušenství, rychlé vyřízení objednávek i expedici přístrojů a profesionální záruční i po-záruční servis.

V roce 2013 jsme pro naše zákazníky v České republice i na Slovensku rozšířili naše službu o profesionální půjčovnu rehabilitačních pomůcek. Našim zákazníkům nabízíme krátkodobý i dlouhodobý pronájem motodlah, rotopedů a pohybových léčebných přístrojů. Pro velký zájem ze strany našich zákazníků jsme o 5 let později nabídku půjčovny rozšířili o kompenzační pomůcky jako jsou invalidní vozíky, chodítka a další pomůcky pro domácí péči včetně moderních kyslíkových koncentrátorů známé také jako oxygenátory. Všechny pomůcky je možné u nás zapůjčit, ale také výhodně zakoupit. Nyní tak našim zákazníkům dokážeme nabídnout kompletní péči v oblasti rehabilitačních a kompenzačních pomůcek.

Rotren Solo

Magnetický rotoped MK3 s posuvem sedlovky
Česká vlajka

Motren Duo 1

Důraz na dostupnou kvalitu a komfort!

Firma KALPE již od začátku výroby rotopedů v roce 1990 kladla důraz především na kvalitu výrobku a uživatelský komfort. S rozšiřováním portfolia se tato firemní filosofie postupně naplnila a firma si tak vybudovala pověst velmi spolehlivého výrobce, k němuž se zákazníci rádi vracejí a doporučují ho svým známým. Od začátku výroby rehabilitačních přístrojů Motren - Rotren jsme uplatnili předchozí zkušenosti, věděli co spokojený zákazník očekává a i díky tomu se nám velmi rychle podařilo začlenit i do této specifické kategorie přístrojů.

Našim mottem je "kvalitní výrobek za rozumné peníze". Rehabilitační přístroje neustále zdokonalujeme a během téměř deseti let můžeme hrdě říci, že jsme dostihli konkurenci a dokážeme nabídnout léčebný pohybový přístroj, na nějž lze klást vysoké nároky na účinnou rehabilitační léčbu. Na rozdíl od konkurenčních přístrojů dovážených do České republiky nabízíme přiměřenou cenu našich přístrojů, aby si je mohlo dovolit co nejvíce zákazníků. 

S našimi přístroji mají zkušenosti:

 • Nemocnice (fakultní, krajské i okresní)
 • Rehabilitační centra
 • Denní stacionáře
 • Domovy pro seniory
 • Léčebny dlouhodobě nemocných
 • Dětská centra
 • Speciální školy
 • Lázeňská zařízení
 • Rehabilitační ústavy
 • Soukromé osoby

Co naši zákazníci oceňují nejvíce?:

 • Jsme jediný český výrobce
 • Nejlepší poměr: vysoká kvalita / nízká cena
 • Prodloužená záruka 3 roky
 • Nejširší výběr přístrojů na trhu
 • Profesionální záruční i pozáruční servis
 • Možnost individuálních úprav
 • Rychlé dodání přístrojů

Těšíme se na Vaši návštěvu, Stanislav Kalivoda a Mgr. Lukáš Kalivoda

Tradice a kvalita od roku 1990

Jsme předním českým výrobcem již přes 30 let

Český rodinný výrobce

Vše co děláme, děláme poctivě v rámci rodinné firmy

Individuální přístup k zákazníkovi

Svých zákazníků si vážíme a vždy vycházíme individuálně vstříc

Široká nabídka přístrojů

V naší nabídce najdete tu nejširší škálu produktů

Pomohli jsme s léčbou stovkám zákazníků

Náhodou jsem objevil web této firmy a vyplnil jsem kontaktní formulář - hned další den jsem byl kontaktován o možnostech financování atd. a byla mi doporučena návštěva firmy, tak abych si vyzkoušel a vybral vhodný přístroj a příslušenství. Potěšil mě profesionální a vstřícný přístup. Důvěru přidává i punc rodinné firmy.

Naprosto skvélá komunikace, odborné poradenství, oosobní přístup Oceňuji, že nám firma vyšla vstříc s platebními podmínkami, to už se dnes nevidí. Pan F. při předávání přístroje byl velmi milý a těší mě, že OZP se snaží porozumět a poradit. S přístrojem jsme, po týdnu užívání velice spokojení. Velice doporučujeme a děkujeme za vše L.S

Odporúčam túto firmu. Sú veľmi ústretoví, milí odborníci. Rýchlo konajú, nemajú problém s dodávkou na slovensko, majú velmi výhodné ceny, kvalitné stroje. Velmi odporúčam.

S tou firmou jsme opakovaně maximálně spokojeni. Individuální přístup, dovoz až domů s kompletním školením. Jen tak dál, víc takových firem.

Cvičení na motodlaze v domácím prostředí mi hodně pomohlo po operaci TEP kolene. Navíc mě velmi potěšila rychlost, vstřícnost a profesionalita zástupců firmy, se kterými jsem jednala ať už telefonicky, mailem či osobně. Firmu mohu bez obav vřele doporučit, protože poskytují služby na úrovni, pro kterou nestačí ani 5 hvězdiček.

Děkuji mnohokrát za poskytnutí chodítka. Se službou jsme byli velice spokojení a kdyby bylo potřeba i v budoucnu se na Vás rádi obrátíme.

Jelikož původně zapůjčený typ mi příliš nevyhovoval, společnost mi jej ochotně vyměnila za vhodnější, Rotren Solo, kdy si při cvičení mohu dopomáhat rukama. Přitom mohu sledovat srdeční tep, ušlapané kilometry, celkový čas cvičení, rychlost a počet otáček. Rehabilitace s Rotren Solo mi opravdu pomáhá a tak jsem si zapůjčený stroj zakoupil natrvalo.

Všechno proběhlo rychle a v pořádku, velice oceňuji i donášku rotopedu do 4. patra bez výtahu...

Rychle a vstricne jednani. V den zavolani bylo vse dohodnuto, predani i vraceni pujceneho rotopedu probehlo bez problemu.