Léčba s přístroji MOTREN a ROTREN

Nezbytnou součástí zdraví a správného fungování těla každého z nás je pohyb. Pro ty, kteří ho nemohou vykonávat buď vůbec nebo v dostatečné míře sami, nabízí český výrobce KALPE dvě řady léčebných pohybových přístrojů MOTREN a ROTREN. Jsou vhodné pro pohybovu léčbu dolních a horních končetin při celé řadě zdravotních indikací. Následující výčet je pouze malou částí z toho, kde všude lze přístroje Motren a Rotren v léčbě uplatnit.

 • mozková mrtvice
 • příčné ochrnutí
 • skleróza multiplex
 • Parkinsonova choroba
 • svalová dystrofie
 • spina bifida
 • apalický syndrom
 • amputace končetiny
 • ochrnutí po úrazech páteře a mozku

Pravidelné cvičení na přístrojích:

 • snižuje výskyt spasmů
 • snižuje otoky končetin
 • zamezuje ztuhlosti kloubů
 • omezuje bolestivé symptomy
 • zvětšuje objem svalové hmoty
 • zlepšuje pohyblivost končetin
 • pomáhá ke zlepšení dýchacích funkcí
 • podporuje krevní oběh a funkci srdce
 • napomáhá správnému fungování trávicího systému
 • zvyšuje celkovou mobilitu a soběstačnost cvičícího
 • výrazně podporuje lymfatický systém, jehož funkce je přímo závislá na pohybu

Motren Solo
Rotren Solo

Zlepšení fyzického ale i psychického stavu

Díky pro život nezbytnému pohybu přístroje napomáhají k výraznému zlepšení celkového fyzického a psychického stavu cvičícího a návratu do aktivního života. Tím, že přístroje Motren a Rotren pohybují končetinami a umožňují jejich prokrvování, se předchází vzniku celé řady nežádoucích zdravotních komplikací. Příznivým vlivem je také zlepšení funkce trávicího systému v důsledku uvolnění ztuhlého pánevního a stehenního svalstva. Díky cvičení se zlepšuje funkce také dýchací a oběhové soustavy. Vzhledem k tomu, že lymfatický systém je přímo závislý na správné funkci žil a pohybu (práci svalů), díky cvičení na přístrojích dochází ke zlepšení jeho funkcí. To má mimo jiné za následek zmizení otoků, odvedení jedovatých a dalších nežádoucích látek z těla a zvýšení obranyschopnosti organismu.

Rehabilitační pohybové přístroje MOTREN

Modelová řada rehabilitačních pohybových přístrojů MOTREN je poháněna elektromotorem, umožňuje pasivní, asistivní i aktivní cvičení. Za účelem efektivní pohybové léčby jsou přístroje MOTREN vybaveny mnoha programy, funkcemi a podrobným vyhodnocením cvičení.

Při pohybové terapii na rehabilitačních přístrojích Motren je možné cvičit aktivně, kdy lze nastavit deset úrovní zátěže a tím posílit svalstvo, zlepšit kondici a koordinaci, dále pak pasivně, kdy v pohybové terapii je pohyb zajištěn motorem a tedy cvičící nemusí vynaložit vlastní sílu. Toto cvičení je vhodné pro uvolnění svalstva, omezení spasticity, usměrnění svalového tonu, zlepšení krevního oběhu a udržení pohyblivosti v kloubech. Na rehabilitačních přístrojích motren je také možné využít asistivního cvičení, kdy cvičící aktivuje své zbytkové síly. Tato funkce je bez rizika přetížení cvičícího, jelikož díky pokročilému systému kontroly přístroj vyhodnocuje zbytkovou sílu a zapojuje do terapie pomoc motoru. Tím, že automaticky detekuje zbytkové síly svalstva, motivuje cvičícího, aby i malé, skryté zbytkové síly cvičením rozvíjel a posiloval svalstvo. Jsou-li aktivní síly cvičícího slabé, MOTREN se automaticky přepne do režimu asistivní pomoci a pomáhá cvičícímu rozvíjet jeho vlastní síly. Nedokáže-li cvičící vyvinout žádnou vlastní sílu, přístroj se automaticky přepne do režimu pasivního cvičení a pohybuje končetinami místo cvičícího. Obousměrné přepínání režimů cvičení se děje automaticky, na základě nepřetržitého vyhodnocování průběhu cvičení.

Rehabilitační přístroje Motren jsou vybaveny programem pro uvolňování spasmů. Na začátku každého cvičení přístroj automaticky vyhodnocuje ztuhlost svalstva končetin a nastavuje optimální ochranu při případném vzniku spasmů. Vzniknou-li kdykoliv během cvičení spasmy (křeče), přístroj se přepne na jednu otáčku do opačného směru otáčení, čímž dochází k uvolnění svalového tonusu. Přetrvávají-li spasmy i během uvolňování při opačném směru otáčení, přístroj opět přepne na jednu otáčku směr otáčení. Tento kyvný pohyb přístroje se opakuje až do uvolnění spasmů. Po uvolnění spasmů přístroj pokračuje v předem nastaveném cvičení.

Na přehledném barevném displeji se automaticky vyhodnocují a zobrazují procentuální souhrny pasivního a aktivního působení levé i pravé končetiny. Během cvičení a po jeho skončení lze na displeji rovněž zobrazit symetrii působení levé a pravé končetiny a zjistit, zda převažují aktivní či pasivní síly.

Zakoupit rehabilitační přístroj Motren Duo 1

Motren Duo 1

Dotyk Motren

Rotren Solo

Rehabilitační pohybové přístroje ROTREN

Přístroje Rotren vynikají velmi dobrými léčebnými výsledky za zajímavé ceny. Nejžádanější Rotren Solo lze přirovnat k rotopedu pro vozíčkáře, ke kterému lze snadno přijet a začít pohodlně cvičit z vozíčku bez nutnosti přesedání. Díky tomu, že je přístroj zpřevodovaný na ruce i nohy zároveň, lze ho efektivně použít i při nehybných dolních končetinách. O pohon se postarají pouze ruce. Díky ideálnímu zpřevodování a setrvačníku pro plynulý chod přístroje není pohánění přístroje rukama nikterak obtížné. Díky Rotrenu Solo dopřejete zdravý pohyb celému tělu. Vzhledem k tomu, že přístroj není poháněn elektromotorem, "nutí" Vás více k zapojení do cvičení a tím lépe rozvíjí svalstvo téměř celého těla. Případné spasmy lze jednoduše uvolnit zpětným nebo kývavým pohybem. Pro aktivní posilování lze zvolit zátěž pro větší obtížnost cvičení a další rozvoj svalstva.


Zakoupit rehabilitační přístroj Rotren Solo


Jedinečné přístroje Motren Duo 1 X a Rotren Solo X ve spolupráci s Centrem Paraple

Ve spolupráci s Centrem Paraple jsme vyvinuli speciálně pro paraplegiky a tetraplegiky ale i všechny ostatní nejen s poraněním páteře dva typy pohybových léčebných přístrojů Motren Duo 1 X a Rotren Solo X. Přístroje jsou unikátní v tom, že při společném křižném pohybu dolních a horních končetin (podobnému chůzi) se zapojují i jinak na vozíčku nepoužívané a ochabující svaly trupu v oblasti kolem páteře a břicha. Koordinovaným pohybem celého těla se zapojením trupu lze dosáhnout daleko lepší fyzické kondice, která je pro samostatnost a zlepšení zdravotního stavu nezbytná. Přístroje mohou být vhodné a přínosné při pohybové léčbě u většiny pohybových onemocnění.


Zakoupit rehabilitační přístroj Motren Duo 1 X


Zakoupit rehabilitační přístroj Rotren Solo X

Centrum Praple

Tradice a kvalita od roku 1990

Jsme předním českým výrobcem již přes 30 let

Český rodinný výrobce

Vše co děláme, děláme poctivě v rámci rodinné firmy

Individuální přístup k zákazníkovi

Svých zákazníků si vážíme a vždy vycházíme individuálně vstříc

Široká nabídka přístrojů

V naší nabídce najdete tu nejširší škálu produktů

Pomohli jsme s léčbou stovkám zákazníků

Náhodou jsem objevil web této firmy a vyplnil jsem kontaktní formulář - hned další den jsem byl kontaktován o možnostech financování atd. a byla mi doporučena návštěva firmy, tak abych si vyzkoušel a vybral vhodný přístroj a příslušenství. Potěšil mě profesionální a vstřícný přístup. Důvěru přidává i punc rodinné firmy.

Naprosto skvélá komunikace, odborné poradenství, oosobní přístup Oceňuji, že nám firma vyšla vstříc s platebními podmínkami, to už se dnes nevidí. Pan F. při předávání přístroje byl velmi milý a těší mě, že OZP se snaží porozumět a poradit. S přístrojem jsme, po týdnu užívání velice spokojení. Velice doporučujeme a děkujeme za vše L.S

Odporúčam túto firmu. Sú veľmi ústretoví, milí odborníci. Rýchlo konajú, nemajú problém s dodávkou na slovensko, majú velmi výhodné ceny, kvalitné stroje. Velmi odporúčam.

S tou firmou jsme opakovaně maximálně spokojeni. Individuální přístup, dovoz až domů s kompletním školením. Jen tak dál, víc takových firem.

Cvičení na motodlaze v domácím prostředí mi hodně pomohlo po operaci TEP kolene. Navíc mě velmi potěšila rychlost, vstřícnost a profesionalita zástupců firmy, se kterými jsem jednala ať už telefonicky, mailem či osobně. Firmu mohu bez obav vřele doporučit, protože poskytují služby na úrovni, pro kterou nestačí ani 5 hvězdiček.

Děkuji mnohokrát za poskytnutí chodítka. Se službou jsme byli velice spokojení a kdyby bylo potřeba i v budoucnu se na Vás rádi obrátíme.

Jelikož původně zapůjčený typ mi příliš nevyhovoval, společnost mi jej ochotně vyměnila za vhodnější, Rotren Solo, kdy si při cvičení mohu dopomáhat rukama. Přitom mohu sledovat srdeční tep, ušlapané kilometry, celkový čas cvičení, rychlost a počet otáček. Rehabilitace s Rotren Solo mi opravdu pomáhá a tak jsem si zapůjčený stroj zakoupil natrvalo.

Všechno proběhlo rychle a v pořádku, velice oceňuji i donášku rotopedu do 4. patra bez výtahu...

Rychle a vstricne jednani. V den zavolani bylo vse dohodnuto, predani i vraceni pujceneho rotopedu probehlo bez problemu.