Všeobecné informace

Níže jsme sestavili pro naše zákazníky seznam nadací, které lze oslovit s žádostí o příspěvek a které se zaobírají pomocí osobám s postižením. V případě, že byste si chtěli pořídit některý z námi nabízených rehabilitačních přístrojů, neváhejte se na nás obrátit, abychom Vám mohli připravit podklady potřebné pro zaslání nadaci společně s Vaší žádostí.

Je třeba mít na paměti, že žádost o příspěvek se vyřizuje vždy přímo s nadací a je zapotřebí, aby nadaci kontaktoval zájemce o příspěvek. Není třeba se ničeho ale obávat, žádost se standardně podává prostřednictvím formuláře, který je na internetových stránkách nadace. Pokud by nadace nepřispěla celou částkou na potřebný rehabilitační přístroj, je možné požádat více nadací.

Co je zapotřebí si připravit než požádám o příspěvek u některého z nadačních fondů?

  • Mít přehled o své domácnosti. Tedy uvést všechny osoby se kterými v domácnosti žijete a s tím spojené příjmy a výdaje jak žadatele, tak i osob žijících ve společné domácnosti.
  • Mít konkrétní představu o rehabilitačním přístroji včetně příslušenství a cenovou kalkulaci. S tím vám pomůžeme a zašleme cenovou nabídku včetně popisu rehabilitačního přístroje, tak jak to nadační fondy vyžadují.
  • Mít připravené veškeré podklady a potvrzení o zdravotním stavu. Vědět také proč rehabilitační přístroj potřebujete, v čem usnadní život a pomůže. Pokud jste probírali pohybový rehabilitační přístroj se svým fyzioterapeutem, neváhejte se na něj obrátit o pomoc s přesným vyjádřením v čem pro Vás bude každodenní pohyb přínosem.

Seznam nadací

Andel na kolech

Průběžná výzva je zaměřena prioritně na pomoc lidem, kteří jsou na vozíčku, ať už od narození či důsledkem úrazu, a chtějí se vrátit do „normálního života“, plnit si své sny či potřeby.

Odkaz zde
Asociace

Asistence o.p.s. poskytuje sociální služby přibližně 250 lidem s tělesným a kombinovaným postižením ročně. Naše programy mají společný cíl: podpořit svobodný a samostatný život v běžném prostředí. Jedná se o osobní asistenci a sociální rehabilitaci, doplněné o dobrovolnický program, ergoterapii a peer konzultace s rodinnými příslušníky. Dlouhodobě jsme aktivní v oblasti odstraňování bariér ve veřejné dopravě a zlepšujeme podmínky pro život lidí s postižením v běžné společnosti. Působíme v Praze.

Odkaz zde
Nadacia APPA

Asociácia pomoci postihnutým - APPA POMOC JE NAŠE POSLANIE. Sme tu pre telesne postihnutých ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Naše hlavné ciele: poskytovať všestrannú pomoc, podporovať a organizovať aktivity, vyhľadávať partnerov, komunikovať s organizáciami a štátnymi orgánmi, realizovať aktivity smerujúce k získavaniu finančných prostriedkov. 

Odkaz zde
Nadace dobry andel

Nadace Dobrý anděl pomáhá pravidelnými měsíčními příspěvky rodinám, které se v důsledku vážného onemocnění dostaly do těžké životní situace. Veškeré příspěvky vybrané v daném měsíci od dárců – Dobrých andělů, nadace rozdělí do posledního haléře rodinám potřebných. 

Odkaz zde
Nadace dobry skutek

Spolek umožňuje cíleně podporovat ty, kteří se ocitli ve složité životní situaci a bez pomoci druhých se v dané chvíli neobejdou. Podpora je realizována prostřednictvím finančních sbírek, které jsou zveřejňovány na webových stránkách spolku Dobrý skutek. 

Odkaz zde
Konto bariery

Více než 25 let pomáháme lidem s handicapem lépe žít.

Odkaz zde
Nadace Agrofert

Nadace AGROFERT sleduje potřeby v České republice ve vybraných oblastech a snaží se pomáhat přesně tam, kde je to třeba. Nadace svou činnost realizuje převážně formou finančního příspěvku. Nadace přispívá především nekomerčním právnickým osobám na rozvoj jejich aktivit a na zlepšení jejich materiálně-technického vybavení a podmínek činnosti.

Odkaz zde
Nadace Abakus

Abakus je nadační fond zakladatelů Avastu, který přináší nástroje pozitivní změny do české společnosti.

Odkaz zde
Nadacni fond Avast

Od roku 2013 začíná nadační fond podporovat systémové změny. Ve svých strategických programech se zaměřuje na rozvoj péče v období na konci života a podporu rodin s dítětem s postižením. Fond podporuje také kulturní projekty, např. výstavní činnost galerie Rudolfinum.

Odkaz zde
Nadace detsky mozek

Pomoc nadace Dětský mozek je uskutečňována poskytováním finančních příspěvků fyzickým osobám nebo udělováním finančních grantů právnickým osobám (zařízením, která zabezpečují respitní a domácí péči, asistenční službu nebo vzdělání osobám s postižením). Nadace Dětský mozek působí celorepublikově. 

Odkaz zde
Euronisa

Účelem nadace je podpora projektů a činností organizací, které usilují o řešení závažných společenských problémů. Přispíváme na aktivity, které zlepšují a obohacují život tělesně a mentálně postiženým lidem. 

Odkaz zde
Nadace jakuba voracka

Nadace Jakuba Voráčka se zaměřuje na podporu tří oblastí. I. Podpora individuálních pacientů s RS v tíživé situaci II. Podpora rozvoje MS center v České republice, především podpora komplexní rehabilitace RS pacientů III. Podpora organizací sdružujících pacienty s RS. 

Odkaz zde
regybase

V současnosti nadační fond pomáhá všem, kteří za nás sloužili. Tz. bývalým vojákům, policistům, hasičům a jejich rodinným příslušníkům.

Nadační fond REGI Base I. zajišťuje výběr speciálních osobních asistentům pro zraněné vojákům a následnou možnou speciální rehabilitační péči v zahraničí.

Odkaz zde

Pomoc s podáním žádosti

Prošli jste naše doporučení a stále si nevíte rady? Nevadí, zkuste navštívit web, jehož sloganem je "Naším posláním je pomáhat lidem zorientovat se v systému pomoci, který na našem území máme k dispozici." tento web se jmenuje Nadačník.

Zobrazit nadačník.

Tradice a kvalita od roku 1990

Jsme předním českým výrobcem již přes 30 let

Český rodinný výrobce

Vše co děláme, děláme poctivě v rámci rodinné firmy

Individuální přístup k zákazníkovi

Svých zákazníků si vážíme a vždy vycházíme individuálně vstříc

Široká nabídka přístrojů

V naší nabídce najdete tu nejširší škálu produktů

Pomohli jsme s léčbou stovkám zákazníků

Náhodou jsem objevil web této firmy a vyplnil jsem kontaktní formulář - hned další den jsem byl kontaktován o možnostech financování atd. a byla mi doporučena návštěva firmy, tak abych si vyzkoušel a vybral vhodný přístroj a příslušenství. Potěšil mě profesionální a vstřícný přístup. Důvěru přidává i punc rodinné firmy.

Naprosto skvélá komunikace, odborné poradenství, oosobní přístup Oceňuji, že nám firma vyšla vstříc s platebními podmínkami, to už se dnes nevidí. Pan F. při předávání přístroje byl velmi milý a těší mě, že OZP se snaží porozumět a poradit. S přístrojem jsme, po týdnu užívání velice spokojení. Velice doporučujeme a děkujeme za vše L.S

Odporúčam túto firmu. Sú veľmi ústretoví, milí odborníci. Rýchlo konajú, nemajú problém s dodávkou na slovensko, majú velmi výhodné ceny, kvalitné stroje. Velmi odporúčam.

S tou firmou jsme opakovaně maximálně spokojeni. Individuální přístup, dovoz až domů s kompletním školením. Jen tak dál, víc takových firem.

Cvičení na motodlaze v domácím prostředí mi hodně pomohlo po operaci TEP kolene. Navíc mě velmi potěšila rychlost, vstřícnost a profesionalita zástupců firmy, se kterými jsem jednala ať už telefonicky, mailem či osobně. Firmu mohu bez obav vřele doporučit, protože poskytují služby na úrovni, pro kterou nestačí ani 5 hvězdiček.

Děkuji mnohokrát za poskytnutí chodítka. Se službou jsme byli velice spokojení a kdyby bylo potřeba i v budoucnu se na Vás rádi obrátíme.

Jelikož původně zapůjčený typ mi příliš nevyhovoval, společnost mi jej ochotně vyměnila za vhodnější, Rotren Solo, kdy si při cvičení mohu dopomáhat rukama. Přitom mohu sledovat srdeční tep, ušlapané kilometry, celkový čas cvičení, rychlost a počet otáček. Rehabilitace s Rotren Solo mi opravdu pomáhá a tak jsem si zapůjčený stroj zakoupil natrvalo.

Všechno proběhlo rychle a v pořádku, velice oceňuji i donášku rotopedu do 4. patra bez výtahu...

Rychle a vstricne jednani. V den zavolani bylo vse dohodnuto, predani i vraceni pujceneho rotopedu probehlo bez problemu.