Schodolezy a bezbariérové řešení

Schodolezy

Schodolez je mobilní pásové nebo kolečkové přepravní zařízení. Je určen ke zdolávání schodů. Slouží pro přepravu osob na invalidním vozíku. Obsluha je možná za pomoci další osoby. Díky schodolezu lze zdolat libovolné venkovní i vnitřní schodiště. Výhodou zařízení je jeho mobilita, tedy možnost snadného převozu a použití kdekoliv potřebujete. Na schodolez můžete získat příspěvek až do výše 100% ceny!

Pro další bezbariérové řešení a zařízení pro překonávání bariér nás prosím kontaktujte, rádi Vám poradíme.

Šikmé schodišťové plošiny, šikmé schodišťové sedačky, vertikální zdvižné plošiny, nájezdové rampy a stropní zvedáky.

 

Schodolez T09

Pásové přepravní zařízení pro osoby na mechanickém invalidním vozíku.

Nosnost: 130 kg, Hmotnost: 47 kg (z toho 37 kg podvozek)

Sklon: max. 35°, ukazatel sklonu je součástí ovládacího panelu

Napájecí napětí: 230 V jednofáze (50 Hz), prostřednictvím integrované elektronické nabíječky redukováno na 24 V DC (stejnosměrný proud), provoz zajištěn pomocí bezúdržbových gelových baterií

Rychlost: 5 m/min při stoupání i sestupu (se zatížením i bez)

Ovládání: pomocí tlačítek pro výstup a sestup umístěných na ovládacím panelu kormidla; tlačítko umístěné na podvozku umožňuje jeho naložení například do automobilu.

Pásy: Z pryže s vysokým koeficientem tření, což zajišťuje dobrou přilnavost k povrchu. Šířka schodiště: Min. 820 mm.

Hloubka podesty: Min 970 mm s vozíkem s opěrkami nohou a přepravovanou osobou.

Manipulace: Schodolez je snadno rozložitelný na dvě části: podvozek a kormidlo. Těžší část podvozku je vybavena dvěma držadly pro usnadnění zvedání. Schodolez se dá převážet v zavazadlovém prostoru běžného automobilu. Přesun v patře je možno snadno provádět dvěma způsoby, stiskem tlačítka pro výstup nebo sestup, případně rychleji nakloněním a pojezdem po 4 integrovaných kolech.

Použití: Schodolez je přizpůsobitelný různým druhům vozíků prostřednictvím závěsů nastavitelných do výšky, šířky i hloubky bez nutnosti použití nářadí. Využitelný pro vozíky skládací i s pevnými opěradly, k dispozici také příslušenství pro přepravu speciálních vozíků, dětských vozíků i kočárků nebo vozíků elektrických

Bezpečnost: Samosvorný reduktor, zpožděné povely proti náhodnému stisknutí a funkčnost pouze při kontinuálním stisknutí tlačítek, zdvojený mechanický systém upevnění kormidla k podvozku kontrolovaným bezpečnostním mikrospínačem, funkčnost pouze při správném propojení obou částí, nastavitelný bezpečnostní pás a opěrka hlavy, bezpečnostní závěsy s pojistkou proti náhodnému otevření a nouzové STOP-tlačítko.

Dojezd: Na jedno nabití 23 pater. Z toho 22, dokud nezačne blikat zelená dioda na ovládacím panelu, upozorňující na potřebu dobití, a 1 patro až do zastavení zařízení.

Cena schodolezu je hrazena až do výše 100% -1000 Kč na základě žádosti u odboru sociálních věcí a zdravotnictví příslušného městského úřadu.

 

Schodolez T10

Kolečkové  zařízení pro přepravu osob

Nosnost: 115 kg, hmotnost: 52 kg (40 kg podvozek)

Dojezd: 1020 schodů nebo 350 m

Napájecí napětí: 12V z baterie 24Ah. Stav nabití baterie je možné zkontrolovat pomocí světelné kontrolky. Nabíječka je vestavěná v podvozku zařízení.

Rychlost: 0,075 m/s, tj. 13 – 16 schodů/min

Kolečka: Jsou vyrobena z gumy s vysokým koeficientem tření, což zajišťuje dobrou přilnavost k povrchu.

Ovládání funguje na bázi nepřerušovaného stisku tlačítek s ochranou proti náhodnému spuštění. Ovládací tlačítka pro výstup a sestup se nacházejí v horní části sedátka.

Bezpečnost přepravované osoby: Zaručena následujícími bezpečnostními prvky: Samosvorná převodovka, zpožděné povely, dvě nezávislé mechanické brzdy, spínač s vyjmutelným klíčkem, dvě sklopné opěrky, sklopná opěrka na nohy.

Šířka schodiště: Min. 650 mm / Výška schodu: Max. 270 mm /Hloubka schodu: Max. 175 mm / Hloubka podesty: Min. 800 mm

 

Pro další bezbariérové řešení a zařízení pro překonávání bariér nás prosím kontaktujte, rádi Vám poradíme.

 

Dále Vám pomůžeme zprostředkovat:

- Šikmé schodišťové plošiny a sedačky

- Vertikální zdvižné plošiny

- Nájezdové rampy

- Stropní zvedáky

 

Zákaznická linka: +420 241 910 688,  +420 737 289 277,  +420 737 289 277,  e-mail: kalpe@volny.cz

 


Sociální sitě
Partneři