Ortézy Donjoy a Aircast

Na těchto stránkách pro Vás chystáme nabídku ortéz na koleno a hlezno (kotník) značek DONJOY a AIRCAST od světového výrobce DJO.

První ortézy lze nyní objednat na stránkách půjčovny motodlah a rotopedů: www.motodlahy.cz

 

Ortézy DONJOY a AIRCAST

Ortézy a bandáže DONJOY a AIRCAST jsou ortopedické pomůcky poskytující pacientům kvalitní pooperační péči a efektivní rehabilitaci. Tyto produkty umožňují rychlý a bezpečný návrat k běžným každodenním činnostem nejen vrcholovým sportovcům, ale také široké veřejnosti.

Výrobcem těchto pomůcek je americká firma DJO se sídlem ve městě Vista, California, USA. Odtud jsou výrobky distribuovány více než do 50 zemí světa. DJO má vlastní výzkumnou laboratoř, která ortézy testuje na speciálních anatomických modelech, provádí klinické studie a zkoušky nových pomůcek. Hlavním cílem společnosti je neustálá inovace a výzkum vedoucí ke zvýšení ochrany a komfortu pacienta.

 

                          

 

Firma KALPE nabízí ortézy a bandáže DONJOY a AIRCAST k použití na koleno, či hlezno. Kolenní dlahy jsou vhodné při poškození vazů (ACL, PCL, MCL, LCL*), kombinované instabilitě (CI), k léčbě boční instability a k celkovému zpevnění kolenního kloubu. Hlezenní ortézy pak pomáhají při vazových poraněních hlezna a akutních stavech, mohou být však použity i jako preventivní opatření.

*ACL (ligamentum cruciatum anterius) - přední zkřížený vaz

 PCL (ligamentum cruciatum posterius) - zadní zkřížený vaz 

 MCL (ligamentum collaterale mediale) - vnitřní postranní vaz

 LCL (ligamentum collaterale laterale) - vnější postranní vaz

 

                                                           

 

Ortézy jsou vyrobeny z kvalitních lehkých materiálů o hmotnosti od 500 g do 540g, bandáže jsou vyrobeny z prodyšného materiálu Drytex a díky nízkému profilu mohou být nošeny pod běžným oděvem.

Výše uvedené produkty nabízíme ve velikosti S – XXL, velikosti jednotlivých ortéz a bandáží se však různí. Pro správné určení velikosti je důležité postupovat podle níže specifikovaného návodu, a výsledná čísla pak porovnat s tabulkou velikostí u jednotlivých typů ortéz.

 

Kolenní ortézy a bandáže Hlezenní ortézy a bandáže
Měří se obvod stehna 15 cm nad středem čéšky (patelly).     Měří se podle velikosti obuvi (UK nebo EU).               

 

 

    

 

 

                                     


Sociální sitě
Partneři